Fittings Testleri Üretim Sertifikası

Fittings Testleri ve Üretim Sertifikası

Fittings Testleri ve Üretim Sertifikası

Dikişsiz çelik çekme borudan üretilen fittingslerin test edilmesi, kalitesinin doğrulanması ve uygunluk belgesi alması için çeşitli testler uygulanır. Bu testler, fittingslerin tasarım özelliklerine ve uygulama gereksinimlerine uygun olduğunu doğrulamayı amaçlar. Bazı yaygın testler şunlardır:

  1. Kimyasal Analiz: Fittingsin çelik malzemesinin bileşimini kontrol etmek için yapılır.
  2. Mekanik Testler: Fittingsin dayanıklılığını ve mukavemetini ölçmek için gerilme, çekme ve sertlik testleri yapılır.
  3. Ultrasonik Test: Fittingsin içindeki olası hataları ve kusurları tespit etmek için kullanılır.
  4. Hidrolik Test: Fittingsin sızdırmazlık özelliğini test etmek için yapılır. Fittings, belirli bir basınca maruz bırakılır ve herhangi bir sızıntı olup olmadığı kontrol edilir.

Bu testlerin tamamı, fittingsin kalitesini doğrulamak için standartlarla belirlenmiştir ve uygunluk belgesi alması için gereklidir. Ayrıca, üreticiler, fittingslerin üretim sürecinin her aşamasını izler ve kalite kontrolü yaparlar.

Üretim sertifikası ise, fittingsin üretildiği fabrikadan çıktığında, üretim prosesi, üretim standartları ve kalite kontrol işlemleri gibi bilgileri içeren bir belgedir. Bu belge, müşteriye fittingsin doğru bir şekilde üretildiğine ve kalitesinin doğrulandığına dair güvence sağlar.

Sonuç olarak, dikişsiz çelik çekme borudan üretilen fittingslerin test edilmesi ve uygunluk belgesi alması, fittingslerin doğru bir şekilde üretildiğine ve kaliteli olduğuna dair güvence sağlar. Ayrıca, üretim sertifikası, müşteriye üretim süreci ve kalite kontrolü hakkında bilgi verir.

Fittings Testleri ve Üretim Sertifikası

#Çekme #Testi #Tensile #Test fittings

Çekme Dayınım Testi: Çeliğin çekerek koparılmaya karşı direncidir. Belirli kesitteki bir çekme çubuğuna, koparılıncaya kadar uygulanan en yüksek çekme kuvvetinin, çubuğun başlangıç kesitine bölümünden çıkarılır. Çekme çubuklarında uygulanan çekme kuvveti Kg değil, Newton (N) olarak kabul edilmiştir ve 1kg/mm² ‘ dir.

Akma Sınır Testi: Çekme sırasında, esnekliğin kalmadığı noktada (Akma noktası) uygulanmış olan kuvvetin, çekme çubuğunun başlangıç kesitine bölümünden elde edilen değerdir. N/mm² ile ifade edilir. Akma noktası, birçok çelikte belirgin olarak kendini göstermez. Bu nedenle 0,2 sınır diye bir kavram geliştirilmiştir. Buna göre, elastikiyet sınırını aşan devamlı uzama, başlangıç uzunluğunun%0,2’ine eriştiği noktada uygulanmış kuvvetin çubuk kesitine bölümü, akma sınırı kabul edilir ve Rp 0,2 olarak işaretlenir.

Uzama Testi: Uzama, çekme çubuğunun koptuğu anda ölçülen uzunluğu ile, başlangıç uzunluğu arasındaki farkın, başlangıç uzunluğuna oranıdır ve% ile gösterilir. Çekme çubuğunun boyu, çapına göre ne kadar büyük olursa, uzama o oranda düşük çıkar. Bu nedenle, uzama deneyinde kullanılacak çekme çubuklarının boyu genellikle(5 d) olarak kabul edilir ve uzama (A5) olarak işaretlenir.

Büzülme Testi: Büzülme, çekme çubuğunun koptuğu andaki kesitinin, başlangıç kesitine oranıdır ve% ile ifade edilir.

Dikişsiz Çelik Çekme Boru ve Bağlantı Elemanları Ürünlerimiz İçin Teklif İsteyin

AYLIK 3000 TONDAN FAZLA BORU ÜRETİMİ

'DAN FAZLA ÜLKEYE İHRACAT

AYLIK 1000 TONDAN FAZLA FITTINGS ÜRETİMİ

Diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz

Dikişli ve Dikişsiz Çelik Dirsekler

Dikişsiz Dirsekler (Boru bağlantı parçaları) dikişli ya da dikişsiz olabilirler. Dikişsiz boru bağlantı parçaları dikişsiz borulardan yapılırlar ve genellikle daha çok tercih edilir. Alın kaynaklı bağlantı parçaları , diğer boru

Boru Bağlantı Elemanlarında Yüzey ve Markalama

Dikişsiz çelik çekme borudan üretilen Boru Bağlantı Elemanlarının (fittingslerin) yüzeyi, koruma amaçlı çeşitli kaplama yöntemleri kullanılarak işlenir. Ayrıca, fittingslerin üzerinde markalama yapılır, böylece kullanımı

Kaynak Ağızlı Karbon Çelik Boru Bağlantı Parçası

Kaynak ağızlı Karbon Çelik Boru Bağlantı Parçası ½” ile 72” arasında üretilebilen kaynak ağızlı boru bağlantı parçalarının soket ya da dişli bağlantı parçalarına göre avantajları büyüktür; Kaynaklı bağlantı daha güçlü bir

Karbon Çelik Boru Bağlantı Parçası

Çelik boru bağlantı parçaları alaşım, paslanmaz ya da karbon çelikten üretilirler. Karbon çelik boru bağlantı parçaları A234WPB, A234WPA, P235GH, P265GH ve S235 çelik materyalden üretilir. Bu materyaller flanş

Boru Bağlantı Parçaları

Boru Bağlantı Parçaları Dirsek, redüksiyon, tee, cap, flanş vb parçalardan oluşan boru bağlantı elemanları endüstriyel boru hatlarında akışın

En Son Haberler ve Güncellemelerden Haberdar Olun

Teklif Alın

Ürünlerimizle ilgili teklif isteyin

Bülten

Bültenimize abone olun

Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızdan takip edin
error: Content is protected !!